12.6 C
Apeldoorn
maandag 20 april 2026

Úw nieuwsplatform voor de houtindustrie met 120.000 exemplaren en 25.000 online bezoekers.

Dynamische 2026-editie Dach+Holz

Meer

KEULEN – Met 55.933 vakbezoekers is Dach+Holz International 2026 een van de meest succesvolle evenementen in zijn geschiedenis. Dit maakt het de sterkste editie sinds de start in Keulen, waarmee het vorige record van 47.000 gasten uit 2014 ruimschoots wordt overtroffen. Het evenaart daarmee de vorige piekcijfers in de geschiedenis van de vakbeurs.

Van 24 tot 27 februari 2026 was Keulen opnieuw de centrale ontmoetingsplaats voor de dak- en houtindustrie. In totaal presenteerden 564 exposanten uit 28 landen hun producten en diensten op 71.000 vierkante meter bruto tentoonstellingsoppervlak in vier hallen en op het buitenterrein. Het aandeel internationale exposanten bedroeg 22,7 procent. De vakbeurs onderstreept daarmee zijn rol als toonaangevend platform op de Europese markt. Peter Aicher, voorzitter van Holzbau Deutschland, benadrukt het belang van houtbouw: “Toekomstgerichte innovaties, indrukwekkende nieuwe producten en persoonlijke uitwisselingen tussen productfabrikanten en houtbouwbedrijven zorgden ervoor dat de beurshallen vol waren. De positieve stemming in de branche was duidelijk merkbaar.”

Over het algemeen heerste er een constructieve sfeer in de hallen. Naast de huidige uitdagingen waren de discussies vooral gericht op concrete oplossingen en nieuwe ontwikkelingen.

Start-up & Innovation Area groeit

Met dertig deelnemende bedrijven was de Start-up & Innovation Area 2026 groter dan in voorgaande jaren en bracht deze de nieuwste ontwikkelingen in de bouwsector samen. De Start-up & Innovation Award ging naar Fixpod GmbH voor een gepatenteerde verbindingsoplossing in de houtbouw die de installatie van buisdoorvoeren mogelijk maakt zonder dat er revisie nodig is en die de processen en de veiligheid op het werk verbetert. ‘”We realiseren een aanzienlijke kosten- en procesoptimalisatie van meer dan 50 procent en verminderen afval met meer dan 90 procent”, zegt Sascha Müller, oprichter van Fixpod GmbH. Het systeem wordt nu gebruikt door meer dan driehonderd houtbouwbedrijven. De tweede plaats ging naar Benetics AI voor een AI-spraakassistent voor dagelijks gebruik op bouwplaatsen, en de derde plaats ging naar LeiKoSi GmbH en Lock Jaw Ladder Grip voor oplossingen om de ladderveiligheid in de dakbedekkingsbranche te verbeteren.

Actuele onderwerpen

Het ondersteunende programma werd goed bezocht en behandelde belangrijke actuele onderwerpen voor de sector. Bijdragen over duurzaamheid – zoals de rol van vakmensen in duurzaam bouwen – konden op grote belangstelling rekenen, evenals praktische inzichten in het gebruik van kunstmatige intelligentie in het bedrijfsleven. Ook sociale kwesties vonden weerklank: dakdekker Etienne Sikora sprak over diversiteit in het vak, terwijl het onderwerp ‘De toekomst van houtbouw’ aanleiding gaf tot discussies over ontwikkelingen in onderzoek en praktijk in termen van marktrijpheid.

De volgende Dach+Holz International vindt plaats van 7 tot 10 maart 2028 in Stuttgart.

 

- Advertisement -

Laatste nieuws

X