1.8 C
Apeldoorn
vrijdag 13 februari 2026

Úw nieuwsplatform voor de houtindustrie met 120.000 exemplaren en 25.000 online bezoekers.

Biobased bouwer Tala breidt uit

BROEKLAND – Voor biobased bouwer Tala is het tijd voor de volgende stap. Meer ruimte om meer biobased woningen te produceren. De verhuizing vindt plaats in een aantal fasen om zo een verdubbeling van de productiecapaciteit te realiseren.

Vijf jaar na de start van Tala als ontwerper en bouwer van biobased woningen betekent de verhuizing naar een bestaand pand in Raalte minimaal een verdubbeling  van de productiecapaciteit. In de huidige fabriek in het Sallandse Broekland loopt de productie van modules inmiddels op rolletjes. Productie in Broekland gaat gewoon door, zodat lopende projecten geen hinder ondervinden van deze verhuizing.

Verhuizing in fasen

De eerste fase is het geschikt maken van de 11.000 vierkante meter voor de inrichting als huizenfabriek. Op het moment van schrijven is de vloer geëgaliseerd en wordt de laatste hand gelegd aan het ontwerp van de productielijnen. De opzet van Broekland dient daarbij als succesvol voorbeeld. In de tweede fase gaat Tala de fabriek met de benodigde productielijnen en tooling inrichten om de productie te kunnen starten. Dan volgt een periode van testen van de productielijnen. Eind september zullen de eerste woningmodules uit de nieuwe fabriek komen. In de derde en laatste fase gaat Tala  de productie in Raalte verder opschalen en die in Broekland afsluiten.

Tala biedt werk aan zo’n vijftig mensen en maakt daarnaast gebruik van een flexibele schil. Met deze opschaling  komen er in de regio zeker tien banen voor vakmensen bij. Het gaat dan vooral om timmervrouwen en -mannen in de fabriek, maar er zijn ook meerdere vacatures voor kantoorpersoneel te vervullen.

- Advertisement -

Laatste nieuws

X