18.3 C
Apeldoorn
maandag 4 mei 2026

Úw nieuwsplatform voor de houtindustrie met 120.000 exemplaren en 25.000 online bezoekers.

Traditionele bouwer transformeert naar specialist in HSB en prefab

KESTEREN – Bouwbedrijf J.G. Timmer uit Kesteren heeft de afgelopen jaren een indrukwekkende transformatie doorgemaakt. Van traditioneel aannemersbedrijf is het uitgegroeid tot een moderne specialist in houtskeletbouw (HSB) en prefab woningbouw. Dankzij gerichte investeringen in technologie, automatisering en vakmanschap speelt het bedrijf nu in op de snelgroeiende vraag naar duurzame, efficiënte en flexibele bouwoplossingen.

In de productiehallen worden alle prefabwanden, daken en kapconstructies vervaardigd.
In de productiehallen worden alle prefabwanden, daken en kapconstructies vervaardigd.

De omwenteling begon enkele jaren geleden met de aanschaf van een eenvoudige kantenaanlijmmachine van Holzher via leverancier Molendijk. Deze ogenschijnlijk kleine stap bleek het begin van een grotere beweging. “We merkten dat de markt veranderde”,  vertelt Jan van Voorthuizen, bedrijfsleider bij J.G. Timmer. “Daar wilden we in mee. Eerst investeerden we in interieuroplossingen, maar al snel verschoof onze focus naar grotere prefab- en HSB-projecten.”

Grote sprong

De grote doorbraak kwam vier jaar geleden, toen Timmer de opdracht kreeg voor het bouwen van zestig prefab vakantiehuizen. “We waren er eigenlijk nog niet klaar voor”, aldus Van Voorthuizen. “Maar ons motto is: als het moet, dan regelen we het.” De productie werd snel opgeschaald met onder meer een Hundegger-houtbewerkingsmachine en een HolzHer 5-assige nestingmachine. Om de levertijd te overbruggen werd een HolzHer balken cnc tijdelijk omgebouwd tot een nestingmachine.

Volgende stap

Om verdere groei mogelijk te maken, zocht Timmer naar manieren om machines en processen beter op elkaar af te stemmen. Tijdens de vakbeurs Ligna 2023 werd besloten te investeren in een volledig geautomatiseerd balk- en platenbeladingssysteem van Barbaric. Het systeem – twee etages hoog, 85 meter lang en 7,5 meter breed – vormt inmiddels het hart van de moderne prefabproductie.

In de productiehallen worden alle prefabwanden, daken en kapconstructies vervaardigd. Met een eigen transportvloot, een houtvoorraad van ruim 860 kubieke meter en 500 kubieke meter plaatmateriaal, en volledige engineering in eigen huis, heeft het bedrijf volledige controle over het bouwproces. “We kunnen elke klant custom made bedienen”, zegt Van Voorthuizen. “Van ontwerp tot montage.”

Veelzijdig

Naast woningbouwprojecten is J.G. Timmer ook actief in de utiliteitsbouw. Zo is het bedrijf momenteel betrokken bij de bouw van een nieuwe kerk in Kesteren. Dit project onderstreept de brede inzetbaarheid van het bedrijf én het vertrouwen dat lokale opdrachtgevers stellen in Timmer. “Voor ons is het een eer om zo’n betekenisvol gebouw in onze eigen gemeenschap te realiseren”, aldus Van Voorthuizen.

Traditioneel en modern

J.G. Timmer bouwt jaarlijks zo’n honderd traditionele woningen én vijftig tot zestig prefab/HSB-woningen. De unieke combinatie van vakmanschap, automatisering en klantgericht maatwerk maakt het bedrijf tot een toonaangevende speler in de regio.

“We geloven in investeren, vooruitkijken en doen wat je belooft”, besluit Van Voorthuizen. “Onze kracht ligt in de combinatie van techniek en betrokkenheid. Zo bouwen we aan de toekomst, letterlijk en figuurlijk.”

Meer informatie:

Bouwbedrijf J.G. Timmer Kesteren

Jgtimmer.nl

 

- Advertisement -

Laatste nieuws

X